Páni, aj vám stáva, že sa ráno zobudíte so stoporeným penisom a poriadnou erekciou? Nebojte sa, neznamená to, že ste mali divoké sny. Ranná erekcia je úplne bežná prirodzená. Navyše vďaka rannej erekcii môže byť zobúdzanie vo dvojici zaujímavejšie 😉 Pripravili sme si pre vás pár zaujímavosti o rannej erekcii, ktoré ste možno ešte nepočuli.Vedeli ste, že rannú erekciu môže mať aj žena? Áno! Ranná erekcia u žien nastáva v prípade zdurenia klitorisu u ženy. Naše nežné polovičky môže takáto erekcia príjemne prekvapiť v podobe nečakaného nočného  orgazmu. Aj ženy majú mokré sny.

Navyše, pri rannej erekcii vôbec nejde iba o rannú rekciu. Správne pomenovanie by bolo nočná erekcia. Ak sa erekcia objaví pri vašom zobudení ráno, ešte stále to neznamená, že máte iba rannú erekciu. Erekcia mohla nastať aj kedykoľvek počas noci.

A pozor. Erekciu máte počas spánku niekoľkokrát. Ranná (alebo nočná) erekcia vzniká a následne zaniká, pričom počas noci sa tento stav zopakuje pokojne aj 5 krát.

Doba trvania rannej erekcie je zhruba od 20 do 30 minút.

Ranné erekcie sú aj skvelý lekár. Neprítomnosť ranných erekcií vám môže diagnostikovať aj problémy s testosterónom, s činnosťou nervového systému či dokonca s cievami. Ak vám ranná erekcia začala chýbať, určite vyhľadajte odborníka alebo vyskúšajte tabletky na erekciu

Vedeli ste, že je možné mať rannú erekciu a pritom mať veľký problém s bežnou erekciou? Je to tak. Ranná erekcia vzniká spontánne, bez sexuálneho dráždenia a nemusí byť ukončená orgazmom. Ak ale chcete, môže – je to len na vás!

Rannú erekciu nemusíte mať každé ráno. Záleží to od fázy spánku, v ktorej sa zobudíte. Erekcia nenastáva v iných fázach ako REM. A mimochodom, plný močový mechúr zosilňuje rannú erekciu.