Rozchod nie je ľahkou etapou života. Ak ste svojho partnera milovali a museli ste sa rozísť z rozličných dôvodov, ukázalo sa to na vašom zlomenom srdci a psychickom zdraví. Len málokto má to šťastie, že jeho prvá láska vydrží na celý život.

Pýtate sa sami seba prečo váš vzťah skončil? Väčšina vzťahov končí neverou či ochladením citov. Ale prečo je to tak? Samozrejmosť. Brali ste partnera ako samozrejmosť, ktorou ste si boli istý. Avšak, vzťah síce prechádza do niečoho hlbšieho a stereotypnejšieho, čo je nevyhnutné stále „vyživovať“. Ak sa vzťah stane pre vás samozrejmosťou, je potrebné s tým niečo spraviť. Pretože, ak človeka stratíte, tak jeho cenu pochopíte až potom. Pripomína vám ho každý kúsok nábytku, jeho vôňa, oblečenie a vy si až vtedy uvedomíte, že vám neskutočne chýba a málokedy to môžete napraviť.

POĎAKUJTE SA

Ak dôjde k rozchodu a druhá strana to podloží argumentmi, zbytočne sa nehádajte a nepresviedčajte ju o opaku. Zvážte to, nechajte si čas pre seba, porozmýšľajte nad tým. Keď si priznáte chybu a silne sa nad tým zamyslíte, poďakujte mu. Ak nie je možnosť to zvrátiť, tak sa poďakujte za spoločne prežité mesiace či roky. Rozísť sa v pokoji a láske, aj keď to bolí, je to najlepšie čo môžete spraviť.

VYTRVAJTE

Aj keď bude nasledujúce obdobie veľmi náročné, pamätajte na to, že všetko zacelí len čas. Ak ste sa dôstojne rozlúčili, poďakovali za všetko čo vám vzťah priniesol, tak môžete ďalej žiť s čistým svedomím. Nepíšte, nevolajte tomu druhému a nezapíjajte svoj smútok. Stretnite sa s priateľmi, porozprávajte sa s nimi, venujte sa svojim koníčkom, práci a objavte nové záľuby, ktoré vyplnia čas a dostatočne vás zaujmú. Postupne sa do vášho života dostanú noví ľudia a možno aj nový partner.

NOVÁ LÁSKA

Ak znovu precitnete a nájdete si niekoho, nerobte chyby minulosti. Dôležité je, aby ste si chvíľu osamote užili a určili si priority. Nevstupujte hneď do nového vzťahu, nemá to perspektívu. Vytvárať vzťah, aby ex – partner žiarlil a nový zostal sklamaný nemá cenu. Myslite na to. Ubližujete tým ostatným, ale v konečnom dôsledku aj sebe. Ak sa znovu zamilujete, tak váš vzťah zveľaďujte, určite si priority, a čo je hlavné, partnera neberte ako samozrejmosť.

Počúvajte ho, plánujte spolu výlety či budúcnosť. Vzájomné porozumenie a pravá, zrelá, láska sú kľúčom k úspechu. Milujte ho nedokonale – dokonalo, nechcite po ňom fyzickú krásu, pretože je pominuteľná. Zahľaďte sa na partnera a napíšte si na papier všetko, kvôli čomu druhého milujete. Zamerajte sa na vnútro, ktoré zostáva rovnaké aj po rokoch spoločného spolužitia.