Budovať pevný a šťastný vzťah v dnešnej dobe je veľmi ťažké a dokonca by sa dalo povedať, že je to beh na dlhú trať. Ak si porovnáme vzťahy našich starých rodičov a našich rodičov tak tam nájdeme mnoho rozdielov. Zatiaľ čo naši starý rodičia spolu držali aj napriek tomu zlému, naši rodičia už vyrastali v dobe kde sa mohli rozviesť a odísť od problémov. A presne dnešná doba je taká že mnoho z nás radšej od problémov odíde než by ich mali riešiť a opravovať. Mnoho z nás hádže vinu na dnešnú uponáhľanú dobu ale priznajme si že my sme tvorcami svojho šťastia. Ak ste však jedinec ktorý si to uvedomuje že na vzťahu treba pracovať tak mám pre Vás pár rád ako si vybudovať dlhodobý a šťastný vzťah.

1. KOMUNIKUJTE:

Ako sa hovorí, nemému dieťaťu ani vlastná mať nerozumie, preto ani vy nemôžete očakávať, že Vám váš partner bude rozumieť ak mu nepoviete čo Vás trápi a po čom túžite. Preto je dôležité aby ste komunikovali, pretože komunikácia vzťah buduje a upevňuje.

2. NEKLAMTE:

Už od začiatku vzťahu hovorte pravdu. Mnoho vzťahov sa rozpadlo pretože ľudia klamali a tých klamstiev sa nahromadilo až tak veľa že už z nich nevedeli vyjsť von. Preto je dobre hovoriť si pravdu, nech je akákoľvek.

3. MALIČKOSTI, SÚ NADOVŠETKO:

Kto chce na svojom vzťahu pracovať, hľadá vždy niečo, čo by dvojicu spájalo ešte viac. Môžu to byť aj spoločné záujmy, rôzne  spoločné aktivity alebo premyslené prístupy. Napríklad tieto:

 • zabudnite na technológie: sila okamžiku spája vzťah najviac ako sa len dá
 • vymyslíte spoločné aktivity alebo sa obdarúvajte maličkými darčekmi. Niekedy nejde
  ani o tie hmotné darčeky ale skôr o tie ktoré sú spojené s činnosťami, ako napr.:
  upratovanie, umývanie riadov, vysávanie a podobne
 • spomínajte na chvíle šťastia, na začiatky, kedy a ako ste sa spoznali a kedy medzi
  vami preskočila iskra. Určite v nich nájdete chvíle plné šťastia, smiechu a možno si
  spomeniete na niečo. na čo ste už vy alebo partner dávno zabudli
 • dotýkajte sa. Dotyky vraj liečia tak sa dotýkajte jeden druhého.
 • smejte sa spolu tak veľa ako sa len dá.
 • zabudnite na škaredú minulosť a urobte za ňou hrubú čiaru. Nikdy nevracajte k
  škaredej minulosti kde nastali problémy, pretože Vás to bude ťažiť natoľko až sa
  vzťah rozpadne.
 • neberte svojho partnera za samozrejmosť. To že ste sa našli je veľký dar, preto si jeden
  druhého vážte, tolerujte sa a buďte jeden za druhého vďační.

4. RIEŠTE PROBLÉMY A NEUTEKAJTE OD NICH:

Nikto ešte nikdy od problémov neutiekol a to isté platí aj vo vzťahu. Ak nastane nejaký problém je lepšie sa o ňom porozprávať a vyriešiť ho. Riešenie problémov vzťah robí priehľadnejším, pevnejším a spokojnejším. Kto chce tak hľadá riešenie na problém a kto nechce ten ho proste nehľadá a vzťah tak pomaly upadá. Ak vám však konkrétny problém vadí je lepšie ten vzťah opustiť už na začiatku, pretože ľudia majú právo byť šťastný. Vo vzťahu je potrebné žiť tak, aby v ňom bola láska, úcta a odpustenie

5. NESĽUBUJTE ALE KONAJTE:

mnoho krát sú činy viac než nejaké prázdne sľuby. Je lepšie ak začne konať pred tým než niečo sľúbite. Preto radšej na sľuby zabudnite a konajte. Skutočný vzťah nie je o tom, čo sľúbite alebo poviete, ale o tom, čo naozaj robíte a aké sa správate.

Toto bolo len pár rád ako si budovať vzťah. Tých rád je niekoľko ale toto sú tie najdôležitejšie, ktoré Vám zaručene pomôžu vybudovať pevný a plnohodnotný vzťah, plný lásky, porozumenia a činnou. Teraz je už len na Vás či chcete vzťah budovať alebo ho zatratíte hneď na začiatku. Jedno si však pamätajte, nech je na začiatku
vzťah hoc aký krásny časom ho tak či tak musíte budovať a starať sa o neho ako o dieťa.