Určite ste si prečítali mnoho článkov o tom ako sa môžete zbaviť akné ak zmeníte stravu. Väčšina článkov hovorí o tom že vďaka zdravej strave a vynechaní sladkostí, mastných jedál a korenených jedál sa zbavíte akné ľavou zadnou. Tieto články však zabúdajú napísať, že akné sa hneď nebavíte. Aká je pravda?

Telo je proste zvyknuté na tie druhy jedál a sú v našom tele už nejaký ten čas, preto môže trvať aj niekoľko mesiacov než sa akné vďaka strave zbavíte akné. Ak však u Vás akné pretrváva je potreba zmeniť ešte zopár veci alebo je potrebné nájsť iné príčiny. A aké sú tie príčiny?

1. CHOROBA:

Počuli ste o tom že vaša pleť je vlastne mapa vášho vnútra a vašich orgánov? Nie? Tak si preštudujte mapu tváre. Mapa tváre je vlastne mapa vďaka ktorej môžete odhaliť ktorý z vašich orgánov je narušený, chorý, poškodený alebo nepracuje tak ako má. Ak Vám teda akné nezmizlo ani po prejdení na zdravú stravu pozrite sa do zrkadla a preštudujte si túto mapku a začnite pomaličky navštevovať doktorov, ktorí Vám urobia potrebné vyšetrenia.

2. FAJČENIE, ALKOHOL:

Ak si myslíte že sa akné zbavíte len zmenou stravy a nevynecháte alkohol a fajčenie tak sa mýlite. Aj fajčenie a alkohol môžu poškodzovať orgány vďaka čomu môžete trpieť na akné.

3. LIEKY:

Ak si všimnete a ste presvedčení že Vám niektoré lieky škodia skúste sa porozprávať s lekárom o nejakej ich náhrade. Tak isto si môžete dať urobiť testy na to, ktorá zložka z medikamentu je práve tá, ktorá Vám škodí aby ste nemuseli testovať mnoho liekov práve na sebe až nájdete ten pravý.

4. STRES:

Skúste si nájsť čas na cvičenie alebo meditáciu vďaka čomu stres odbúrate a vy sa uvoľníte. Ak viete že budete mať stresujúci deň skúste vstať skôr než ste zvyknutý a dopriať si meditáciu hneď ráno.

5. STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ:

Starostlivosť o pleť je dôležitá, hlavne ráno a večer. Ráno je potrebné zbaviť pleť roztočov, prachu a odumretej kože ktorú naša pleť nachytala cez noc. No a večerná starostlivosť je dôležitá pretože cez deň sa na Vašu pleť nachytá prach, peľ, smog, usadí sa Vám makeup a všetky tieto vonkajšie vplyvy pôsobia negatívne na vašu pleť.

6. HYDRATÁCIA:

Občas sa môže objaviť aj akné, vyrážky či čierne bodky vďaka tomu, že je vaše telo dehydrované, preto je potrebné aby ste pili dostatok tekutín. Je však dobre ak pleť hydratujete aj zvonku.

Tak poďme do boja s akné. Verím že vďaka týmto trikom sa ho zbavíte navždy, samozrejme, iba vtedy ak ich budete dodržiavať.