Chcete rýchlo schudnúť Dávate si každý rok predsavzatie že schudnete alebo že začnete cvičiť? Lenže už po prvom týždni či mesiaci nato zanevriete? Alebo sa Vám stane že po mesiaci dodržiavania spadnete opäť do starých koľají? Ak ste si odpovedali áno tak dnes Vám prezradím triky ako rýchlo schudnúť a dosiahnuť viditeľné výsledky. Tak poďme teda nato:

1. MOTIVUJTE SA, len tak vydržíte chudnúť

Rátajte s tým, že počas chudnutia prídu krízy. Ak ale chcete schudnúť rýchlo a vytrvať, pripravte sa na to zásobou motivácie! Krízy sú prirodzenou súčasťou každého  chudnutia, no verte, že každá kríza, ktorú počas chudnutia prekonáte, vás posilní a niekam posunie.

Ako sa teda motivovať pri chudnutí?

Stanovte si napríklad odmeny za každých 5 zhodených kilogramov, majte poruke motivačnú knihu alebo poproste kamarátku či trénera, aby vás v týchto chvíľach chudnutia nenechávali bez podpory, odkázaných samých na seba. uvidíte, že chudnutie vám pôjde rýchlo.

2. DODRŽIAVAJTE PITNÝ REŽIM

Asi to čítate všade, no je to tak.  Aby sa vám chudlo rýchlo, potrebujete piť veľa vody. Voda plní v tele mnoho dôležitých funkcií – ak telo trpí deficitom vody, dostavuje sa únava, nedostatok koncentrácie, bolesti hlavy, veľmi často si zamieňame smäd za hlad, v dôsledku čoho prijímame navyše zbytočne kalórie. Nehovoriac o tom, že nedostatočný pitný režim je častou príčinou spomalenia metabolizmu.

Dospelý človek by mal denne vypiť 3 – 4 dcl vody na každých 10 kg váhy. Ideálnym zdrojom tekutín je čistá voda, ale vhodné sú aj minerálky, bylinkové čaje, riedené ovocné a zeleninové šťavy. Ak chcete mať krajšiu pleť a menej boľavé kĺby od cvičenia, pite raz denne kolagén.

 

 

3. VYTÝČTE SI CIEĽ

Vždy si stanovte konkrétne číslo a čas, za ktorý chcete schudnúť. Ak chcete schudnúť rýchlo, nebojte sa dať si vyšší cieľ. Svoj cieľ v chudnutí majte na očiach.  Ak si poviete že chcete za 3 mesiace rýchlo  schudnúť 20kg tak verte, že sa budete snažiť 10x viac, ako keby ste si dali nižší cieľ. Je veľmi dobre podporiť rýchle chudnutie aj s tabletkami na chudnutie. Nech si dáte akýkoľvek cieľ, verte, že to dokážete.

 

4. JEDÁLNIČEK pre rýchle chudnutie

Každý fitnes tréner ale aj výživový poradca Vám povie že 80% úspechu tvorí práve jedálniček. Ak si teda neviete dať radi z jedálničkom opýtajte sa výživového poradcu. Je veľmi dobre podporiť rýchle chudnutie aj s tabletkami na chudnutie.  Aby ste si vedeli sami stanoviť vhodný jedalníček musíte vedieť koľko kalórii môžete a musíte prijať za deň. Všetko to záleží od toho, koľko kíl chcete schudnúť. A nezabúdajte jesť 5x na deň.

 

 

5. CVIČENIE a rýchle chudnutie

Bez cvičenia rýchle chudnutie proste nejde. Ak Vám niekto sľubuje chudnutie bez cvičenia tak verte, že schudnúť môžete no časom sa objaví jojo efekt, preto je dobre cvičiť a hlavne cvičiť pravidelne. Žijeme už v tak pokročilej dobe, že si dokážete veľmi ľahko nájsť aj videa na cvičenie, ktoré Vám ukážu ako môžete cvičiť priamo u seba doma.

Ak sa však rozhodnete cvičiť práve kvôli chudnutiu, je dobre po dvoch mesiacoch cvičenie
obmeniť alebo niečo do neho pridať. Telo si totiž po 6 mesiacoch zvykne na dané cvičenie a záťaž ktorú mu spôsobuje dané cvičenie, preto sa môže stáť že číslo na váhe sa zastaví a vy môžete na rýchle chudnutie zabudnúť.

A nakoniec už len jedna rada nakoniec. Nemajte výhovorky na nedostatok času. Každý z nás má 24 hodín a predsa sa nájde pár ľudí ktorý chcú skutočne rýchlo schudnúť.