Máme tu začiatok roka, čas, kedy si každý z nás dáva predsavzatia. Niektorí si povedia že budú viac cestovať, opustia svoju starú prácu a začnú podnikať ale mnoho z nás hlavne žien si povie, že začne zdravo jesť. Ako ale prejsť na zdravú stravu? Takéto predsavzatie nám vydrží týždeň, dva či mesiac ale sú tu aj ľudia, ktorých to chytí úplne a robia to už po celý rok.

Dnes to bude práve o zdravej strave, pretože dnes Vám predstavím pár bodov ako sa môžete aj vy zdravo stravovať a udržať si to po celý rok.

1. VÝMENA

Viem, že je ťažké zameniť svoje klasické jedlo za to zdravé. ale ak to budete robiť postupne tak v tom kolobehu ostanete a nakoniec zistíte že to nezdravé kalorické, jedlo plné chémie, éčiek a cukrov už proste vo svojom jedálničku nemáte. Preto to robte postupne a to takým štýlom, že si napr. vymeníte obyčajný cukor za stéviu, soľ za morskú soľ, či himalájsku atď….

2. ZELENINA A OVOCIE

Zahrňte do svojho jedálnička viac ovocia a zeleniny, Možno sa budete čudovať ale niekedy obyčajná zelenina či ovocie Vás dokáže zasýtiť viac než jedlo. Tým nechcem povedať aby ste teraz jedli len jedla zo zeleniny a ovocia ale ak dostanete chuť na sladké či slané vymente ich za tieto druhy jedla. Na internete nájdete mnoho receptov z rýchlymi snackmi.

3. VODA

Určite ste počuli o tom že človek by mali za deň vypiť 2 litre. Ale vedeli ste o tom že presné množstvo si vyrátate a to tak že si svoju váhu vynásobíte z koeficientom 0,035 a to väčšie množstvo by ste mali vypiť do 12:00? Ak budete piť viac vody po 12:00 zaťažíte si obličky a tým si viac uškodíte než pomôžete.

4: VARENIE

Varte si sami. Ak máte čas a priestor tak si varte sami, tak budete mať prehľad o tom čo skutočne jete a môžete postupne nezdravé jedlo nahradiť tým zdravým, napr maslo nahraďte olivovým olejom. To isté platí aj o nákupe. Nekupujete balené a spracované jedlá, ktoré obsahujú veľa škodlivých látok.

5: PLÁNOVANIE JEDÁL

Aby ste nemíňali zbytočne peniaze za potraviny ktoré nevyužijete práve v daný týždeň plánujte si svoj jedálniček na celý týždeň, vďaka tomu ušetríte peniaze. Preto si každú sobotu sadnite a naplánujte si menu na celý týždeň a nedeľu využite práve nato aby ste si navarili alebo nakúpili.

Tak a teraz sa môžete pustiť do zdravej stravy ľavou zadnou. Ja Vám môžem popriať už len
Dobrú chuť!