Veľa ľudí si ani neuvedomuje, ako je potrebný kolagén pre náš ľudský organizmus. Okrem toho, že nám pomáha k nášmu krajšiemu – JA, je celkom prospešný aj pre naše zdravie a správne fungovanie organizmu.
Kolagén v tele človeka má veľký zmysel a význam, pretože po istom veku sa nám v organizme prestáva tvoriť a taktiež našim pribúdajúcim vekom tvorba kolagénu v našom tele klesá. Preto tomu musíme dopomôcť my svojpomocne.
Kolagén na pitie je jedna z foriem pomoci nám a nášmu organizmu. Kolagén by sa dal prirovnať ku akémusi nástroju na znovuzrodenie a dodanie nám štipky zdravíčka. Pomáha rastu vlasov, dodáva pleti žiarivejší vzhľad, spevňuje nechty a má mnoho ďalších benefitov. Vyskúšajte ho ešte dnes:

KOLAGÉN VRACIA PLETI ŽIVOT

Ľudská koža je tvorená z 80% kolagénom, ktorý sa spolu s elastínom stará o jej hydratáciu a pružnosť. Bolo vykonaných niekoľko štúdií, ktoré potvrdili, že kolagénové peptidy nachádzajúce sa v hydrolyzovaných suplementoch môžu pomôcť spomaliť starnutie pokožky a zlepšiť jej hydratáciu.

Okrem toho má kolagén schopnosť podporovať produkciu ďalších proteínov, ktoré pomáhajú udržiavať štruktúru pokožky. Výsledkom je vypnutejšia, zdravšia a hydratovanejšia pleť. Vrásky sa tvoria menej alebo vôbec a tie menšie sa vyhládzajú. Môže dôjsť aj k zlepšeniu akné, hojeniu jazvičiek po akné alebo zmierneniu príznakov atopickej, suchej a šúpajúcej sa pokožky.

KOLAGÉN PRE VLASY A NECHTY

Vlasy sú tvorené keratínom, ktorý sa tvorí pomocou niekoľkých aminokyselín. Ich zdrojom je aj kolagén. Tak ako doplnenie kolagénu vplýva na pokožku, má pozitívny vplyv aj na vlasové folikuly, ktoré sa nachádzajú v pokožke hlavy. Vďaka tomu budú vlasy menej padať, menej sa štiepiť, nové vlasy budú zasa rýchlejšie rásť.

Zdravé vlasy sú potom lesklejšie, pevnejšie a nemajú rozštiepené končeky. Podobné zlepšenie spozorujete aj na nechtoch, kde kolagén redukuje ich krehkosť. Ak sa vám dovtedy lámali a nedokázali ste si ich vypestovať, teraz sa dočkáte krásnych pevných nechtov.

ÚČINKY KOLAGÉNU

• Bráni vypadávaniu vlasov, dodáva im lesk, sú menej lámavé a hustejšie, menej padajú, končeky sú     zregenerované a neštiepia sa
• Pomáha intenzívne hydratovať pokožku a omladzovať pleť, zjemňuje vrásky a redukuje ich, pleť je pevnejšia a   elastickejšia
• Nechty sú zdravé a krásne, majú posilnenú štruktúru, nelámu sa, neštiepia a sú lesklé
• Podporuje zdravý životný štýl, tvorí bielkoviny, ktoré majú významnú úlohu v budovaní svalstva celkovo a aj pri  cvičení

ÁNO PRE KOLAGÉN

Kolagén je základnou stavebnou jednotkou ľudského tela. Keďže ho vekom strácame, časom treba nájsť formu ako túto zložku do organizmu doplniť. Stačí vám kolagén, ktorý si denne ako súčasť dennej rutiny rozmiešate do vody a vypijete. Nenáročné však? Tak ako je vašou súčasťou rutiny káva, môže byť od dnešného dňa aj kolagén.