Milé a drahocenné mamičky. Materská dovolenka je skutočne dovolenka ? Koľkým z vás už niekedy pretiekol pohár trpezlivosti. Povedzme si úprimne, aké sme šťastné, keď môžme ísť aspoň samé na nákup, alebo na toaletu, kde naozaj nikto nie je a môžme byť aspoň 5 minút v tichosti samé.

Niektorým ľudom sa nechce nakupovať ani potraviny, pretože to berú, ako povinnosť. Pre nás je to aspoň pol hodinový relax, kde sa môžme samé túlať po obchode a byť medzi ľuďmi. Stále dookola to isté, pranie, žehlenie, varenie, plač, prvé zúbky, plienky, plienky a plienky, veľa, veľa špinavých plienok. ALE! Pre naše malé lásky všetko však? A vaši manželia, neberú to ako vašu povinnosť? „Ved si na materskej, nič iné nerobíš, si doma, máš kopu času,“…Haha, že kopu času. Mnohé nemáme čas si ani umyť vlasy. Preto, ti ponúkame pár rád, na tvoju vlastnú sebarealizáciu, aby si unikla tomu stereotypu.

1. Detské boxy na hračky, krabice

Využívajte staré krabice, alebo detské boxy, ktoré si viete kúpiť za lacno aj najpríklad na 4home.sk (ved ani ten rodičovský príspevok nie je boh vie čo). No, ale hračky a iné veci, ako napríklad plienky a topánočky sa vám bude ľahšie vyťahovať a ukladať do krabíc. Máte to rýchlejšie a praktickejšie. Napríklad plienky si poukladajte z obalu do krabice, ktorú máte hneď po ruke a nemusíte ich vyťahovať a rozhadzovať, aj keď vám ju vaša mala príšerka rozhádže, rýchlejšie ich nahádžete spät, logické nie?

2. Čas, kde dieťa spí využite produktívne

Ak vaša príšerka zaspala, nečumte do mobilu, to môžete aj večer. Dieťa spí hodinku, niektoré až dve, podľa veku. Za ten čas, si dokážete umyť rýchlo hlavu, alebo vypiť v kľude kávu či rozvešať prádlo, alebo naobedovať sa. Nevyhovárajte sa stále, ale využite ten čas produktívnejšie.

3. Ak máte príležitosť tvorte

Ak máte ochotného manžela, ktorý je doma, napríklad teraz v čase karantény, rozdeľte si úlohy a vytvorte si čas pre seba. Aj on môže pokočíkovať, alebo sa zahrať s bábätkom. Nájdite si hobby čo vás bude baviť, aby ste nezleniveli. šite, kreslite, píšte, niečo proste tvorte, ak nie ste kreatívny tip, doprajte si relax, dajte si masku, spravte si nechty, alebo venujte sa svojmu psovi, znie to divne, ale každý potrebuje chvíľku pre seba, pre svoj osobný rozvoj, neupadajte do streotypu a pamätajte si, všetko sa dá, ak sa chce. Proste robte niečo, pri čom si odýchnete, bude vás to baviť a ten čas nevyužijete na zmar.

4. Nájdite si mini prácičku

Áno, rodičovský príspevok nie je najvyšší, ale máte kopu možností, ako si prilepšiť. Na internete ponúkajú veľa prác, ako si privyrobiť na materskej, hlavne, nech vás to bude baviť. Napríklad si založte vlastný blog, alebo máte veľa možností multimarketingu, kde môžete predávať kadejaké výrobky a tvoriť si kariérny postup. Tu však opatrne, overujte si informácie a nedajte sa odrbať! Na stránke sashe.sk, môžte predávať vlastné výrobky, ak niečo tvoríte. čitajte, informujte sa, ľahšie sa vám potom zabehne po materskej do normálného života.

Alebo vyžite materskú, čas ktorý ponúka a rozbehnite svoje podnikanie. Živnosť si viete založiť aj online, vďaka stránke firmáreň.sk Svoje podnikanie takto rozbehli už tisíce žien.

5. čerstvý vzduch je na nezaplatenie

Aj po psychickej stránke vám pohyb na vzduchu veľmi pomôže. Pohybom sa rozhýbete, ak máte čas chodte si zabehať, zlepšite si kondíciu. Nie na darmo sa hovorí, v zdravom tele zdraví duch. Ak nemáte kde dať bábätko, prechádzajte sa aspoň s kočiarom je to prospešné pre vás, ale aj pre bábo. čas na vzduchu vám pomôže a v tomto čase posilniť imunitný systém sebe, ale aj dieťatku.