Aj keď cvičenie vo fitness centrách je tak trochu v nedohľadne, udržiavať si zdravé a silné telo je to najlepšie, čo pre seba môžete urobiť. Kedykoľvek. A ak neviete ako začať, prípadne ako pokračovať, tu je pár bodov prečo je dobré si zaplatiť trénera aspoň na istý čas.

Vytvorenie plánu:

Cvičenie predstavuje pre mnoho ľudí aktivitu na začiatku, alebo na konci dňa, pri ktorej nechcú premýšľať. To zahŕňa aj vymýšľanie jednotlivých cvikov a ich postupnosť. Ak si pri cvičení naozaj chcete len vyvetrať hlavu, je lepšie ak vám niekto s týmto plánom pomôže.

Plány sú zväčša prispôsobené vašim cieľom a zostavené tak, aby dávali čo najväčší zmysel pre namáhané svalstvo. Všetko čo musíte urobiť vy, je nájsť to správne náradie a vykonať predpísaný cvik. Žiadna veda, žiadne veľké vymýšľanie.

 

Motivácia:

Ak vás doteraz bavilo cvičenie a zrazu sa vám naozaj nechce vstať z toho gauča a rozhýbať pretože ste v tom akosi prestali vidieť zmysel, či len vás nebaví stále tá istá rutina, tréner to rýchlo vyrieši. Cvičenie s trénerom ponúka aj obrovskú škálu najrôznejších cvikov.

Dobrý tréner je tu aj od toho, aby vás presvedčil, že cvičenie vie byť naozaj kreatívne a zábavné. Osobní tréneri sa neustále vzdelávajú, sledujú najnovšie trendy a vymýšľajú nové variácie, ktoré by vám možno vôbec nenapadli. A zároveň zväčša predstavujú akúsi zdravú kalokagatiu a minimálne pohľad na nich by vás mohol namotivovať tiež.

Správna technika:

Možno sa cvičeniu venujete celý život a možno len práve začínate. Na tom až tak nezáleží, pretože vždy sa niečo nové dozviete, najmä čo sa týka správnej techniky pri cvičení. Správne vykonávanie cvikov je kľúčové pokiaľ chcete dosiahnuť požadovaný efekt. Avšak najkľúčovejšie je, že tak najlepšie predídete zraneniu. Tréner poradí, upraví a dáva na vás pozor.

Veľkou výhodou dnešnej doby je jej digitalizácia a teda u mnohých trénerov je možné mať aj online tréning. Tie fungujú tak, že vy vyplníte vstupný dotazník a vykomunikujete si vaše ciele. Následne vám príde poučenie, komentáre a celý tréningový plán a vy ste pripravení nabehnúť do fitka, alebo len vstať z gauča a poriadne si zacvičiť kdekoľvek sa nachádzate. Verte či nie, najmä teraz je to veľká psychická úľava!