Chceli by ste bábätko, snažíte sa a stále nič? Ako otehotnieť? Ovulácia je v tomto prípade základ! Ako ale zistíte, či máte ovuláciu? Na všetko existujú praktické pomôcky a my vám dnes povieme, ako zistiť, či máte ovuláciu a úspešne otehotnieť.

Vedieť, kedy máte ovuláciu je dôležité. Kedy mám ovuláciu?

Každá žena by si mala vedieť vypočítať ovuláciu. Žena totiž nie je plodná celý mesiac. Plodné obdobie ženy je iba v čase ovulácie. Aj keď sa niektorým ženám podarí otehotnieť počas menštruácie, je to naozaj malé percento. Práve preto by ste mali zistiť, kedy máte plodné dni a teda kedy nastáva ovulácia.

Ako zistím, že ovulujem?

– dochádza k zvýšeniu bazálnej teploty aj o dva stupne
– väčšie množstvo hlienu obklopuje krček maternice
– cvtok je redší sekrét, je skoro priehľadný

Ako vypočítať plodné dni – ovuláciu?

Ovuláciu si viete vypočítať aj podľa rôznych aplikácii v telefóne, alebo doma podľa merania bazálnej teploty. Každé ráno hneď po prebudení, by ste si mali zmerať teplotu vo vagíne. Existuje na to špeciálny bazálny teplomer, ktorý sa oplatí kúpiť – využijete ho nie len teraz, keď sa chystáte otehotnieť ale pomôže vám aj pri plánovanom rodičovstve.

Funguje aj ako prirodzená antikoncepcia. Pozor bazálnu teplotu si merajte bazálnym teplomerom hneť po prebudení. Vaše plodné dni budú približne 2 až 3 dni pred dosiahnutím najvyššej teploty. Ak si budete merať teplotu celý mesiac, dokážete stanoviť, kedy dôjde k ovulácii počas budúceho mesiaca. Vypočítať si plodné dni je teda naozaj jednoduché.

Ovulačné testy

Ak sa vám nechce merať si teplotu každé ráno a pracne si tieto data zaznamenávať do aplikácie, pomôžu vám ovulačné testy. Tieto testy fungujú rovnako, ako testy na zistenie tehotenstva. Je to veľmi jednoduché, test na zistenie ovulácie ocikáte pred sexom a ak zistíte, že ovulujete, je veľká pravdepodobnosť, že otehotniete.

Vitamíny pre otehotnenie a podporu ovulácie

Ak sa chystáte otehotnieť, je namieste kúpiť si kvalitné vitamíny na podporu ovulácie alebo na podporu plodnosti. Tie pripravia telo na otehotnenie a prvé týždne tehotenstva. Väčšina snažiliek si ich veľmi chváli.

Existujú aj vitamíny pre mužov na lepšie oplodnenie, veľmi pomôže, ak ich váš parter bude brať tiež. Je veľmi dobré ak muž podporí kvalitnú erekciu tabletkami na erekciu, ktoré mu pomôžu nie len s kvalitnou erekciou ale aj následnou silnou streknutia ejakulátu.

 

Psychika je pre otehotnenie základ

Aj napriek všetkým pokusom niektoré snažilky predsa len neotehotnejú. Používajú rôzne druhy podporných tabletiek, umelé oplodnenia a stále nič. Najdôležitejšia je psychika, pretože ak nebudeme v strese a napäté, naše telo a všetky hormóny v ňom sa uvoľnia. Stres opadne a sústredíme sa na iné veci v živote. Vtedy to príde. Možno aj vo svojom okolí poznáte ženy, ktoré sa prehnane snažili a keď ich to už „prestalo baviť“, alebo lepšie povedané vzdali to, vtedy to prišlo a otehotneli.

Všetko je len vo vašej hlave. Ano, nie je to najlepšie obdobie a všetky negatívne testy sú pre vás viac zraňujúce, ale treba byť kľudná zachovať chladnú hlavu a hlavne uvoľnená. Ani váš partner určite pri sexe neocení ak ho plašíte a dvíhate nohy až po strop, lebo to vraj tiež zaberá. Aj on musí byt v pohode a nie pod tlakom, alebo návalom, keby má z vami spať.