Určite v týchto dňoch a mesiacoch je dôležité, aby sme sa starali o seba a dbali na správnu výživu organizmu či na imunitu a snažili sa posilniť náš imunitný systém. Boj proti vírusom je niečo s čím sa stretávame počas celého svojho života najmä na prelome ročných období. Ako posilniť imunitu?

Imunita oslabená najmä na jar, z prechodu zimy na teplo a v jeseni z tepla na zimu. Vírusy ako také sa prenášajú veľmi rýchlo a veľmi jednoducho. Iba obyčajným dotykom, kýchnutím a celkovo kvapôčkovou metódou vírus viete preniesť z človeka na človeka. Bojovať proti vírusom dokážeme iba ak máme silnú imunitu.

TIPY A TRIKY NA POSILNENIE IMUNITY

1. Vitamín C – základ pre silnú imunitu

Vitamín C by nemal byť núdzou v žiadnej domácnosti a každý jeden jedinec by mal myslieť na jeho príjem v dostatočnom množstve v priebehu celého roka. V zimnom období je dobré vitamín C dopĺňať aj v doplnkoch výživy. Vyberte si tabletky, ktoré majú vysoký obsah vitamínu C. Samozrejme je najdôležitejšie hľadať ich v plnohodnotnej strave, doplnenej o zeleninu a ovocie. Základom by mali byť tri „Céčka“ – cibuľa, cesnak a citrón. Bohaté na vitamín C sú aj čierne ríbezle, paprika, kapusta či brokolica.

Doplnky výživy s vysokým obsahom vitamínu C:

2. Pitný režim na podporu imunity

Ďalším tipov pre Vás odporúčame piť dostatok tekutín – tak ako keď sa výborne napapáte a to jedlo doslova spláchnete nejakým nealkom či čajom to isté treba robiť aj na ochranu a podporu imunity a je to tiež dobrý zabijak pre vírusy. Navyše tekutiny pomáhajú vyplavovať škodliviny z tela a to, že je dôležité máš pre správne fungovanie vášho telesného systému dostatok tekutín vám snáď netreba pripomínať.

3. Tradičná čínska medicína – Reishi a Cordyceps

Povieme vám tajomstvo čínska medicína je skvelá a výborne funguje. Kúpte si výživový doplnok, ktorého zloženie tvorí bylinný výťažok z húb Reishi a Cordyceps. Takéto doplnky výživy majú vysoko podporné účinky na imunitný systém a podporujú prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Sú totiž bohaté na vitamíny, minerály a betaglukány. Navyše udržiavajú optimálnu činnosť kardiovaskulárneho systému, udržiavaj správnu hladinu cholesterolu v krvi v správnej forme.

 

4. Dôsledná hygiena a oddych

Imunitu posilňujeme aj dôkladnou hygienou. Časté umývanie rúk či iná forma dezinfekcie je veľmi účinná prevencia pred nakazením vírusom. Ak cítite, že na vás niečo lezie, oddýchnite si radšej s čajom v ruke v pohodlí vášho domova. Oddych je dôležitým správnym krokom k správnej imunite či podpore budovania vašej imunity, ktorá pre každý organizmus je veľmi dôležitou a neodmysliteľnou súčasťou.

Netreba však podliehať panike. Vírusy tu boli, budú a sú. Základom je dobrá psychika, ktorá tiež ovplyvňuje našu fyzickú kondíciu. Na zlepšenie imunity odporúčame tiež zájsť do prírody na krátku prechádzku. Uvidíte, že Vaše telo a myseľ sa budú cítiť oveľa lepšie.