Rúška na tvár sú nedostatkovým tovarom v každej lekárni či obchode. Ak sa ti nepodarilo kúpiť rúško, môžeš si ho jednoducho ušiť doma. Máme pre teba návod!Aj my členovia redakcie intimne.sk sme si pripravili pre vás pár tipov ako na výrobu rúška v pohodlí domova, pretože všetci vieme, že je dôležité sa v týchto dňoch chrániť pre nakazením koronavírusom.

Síce Slovensko čaká za dodaním ochranných rúšok, teraz kým dodané nie sú je hocijaké rúško lepšie ako žiadne. Tak prečo si rúško nevyrobiť doma? Jednoducho a rýchlo. Ponúkame vám jeden jednoduchý návod ako na to a pár video tipov ak aj pri výrobe rúška chcete zachovať svoju jedinečnosť.

Samozrejme nezabudni zdieľať to, že ostávaš aj ty doma a že rúško nie je hanba na sociálnych sieťach, nech aj tí, čo tomuto ošiaľu sa vyhýbajú a dištancujú sa, nech to začnú brať vážne!

AKO SI UŠIŤ RÚŠKO?

Potrebuješ: Látku, dve gumičky, šijací stroj alebo ihlu, niť a nožnice
1. Z látky si vystrihneme dva rovnaké kúsky látky, ktoré pomeriame na základe veľkosti tváre. Cca 20×22 centimetrov a zošijeme z dlhších strán, po oboch stranách, následne prevrátime.
2. Látku si zložíme po strede na približne tri zhyby látky a zažehlíme.
3. Po bokoch buď ručne alebo na stroji zošijeme látku s gumičkami
4. Rúško urobené doma je hotové a dokonca dvojvrstvové.

Ak nevieš šiť, môžeš si rúško doma vyrobiť podľa týchto návodov!