Celulitída. Strašiak všetkých žien, no celulitída sa nevyhýba ani mužom. Trápi však prevažne ženy a to najčstejšie na partiách tela ako napríklad stehná či zadok. Celulitídu môžu mať aj štíhle ženy a nevyhýba sa ani mladším ročníkom. Existuje osvedčený recept ako sa zbaviť celulitídy? Áno!
Ideálna je kombinácia cvičenia, dostatku vody a a zdravá strava. Pomôcť vám môžu aj tabletky a doplnky výživy na chudnutie, ktoré bojujú proti celulitíde. Napríklad eSlim®, ktoré nemajú žiadne vedľajšie účinky.

Pri cvičení je zase dôležité zamerať sa na cviky určené na stehná či zadok. Tieto cviky je potrebné opakovať 2-3x týždenne a každý cvik urobiť v troch sériách po 8-12 opakovaniach.

 

 

Ktoré cviky vás zbavia celulitídy?

1. Plié drep

Pilé drep osilňuje vnútorné stehná a svaly zadku, čo má vo výsledku efekt pevnejšieho, nadvihnutého zadku. A menej celulitídy.

 

2. Výpady do strán

Výpady milujeme aj neznášame, no pravda je, že v boji proti celulitíde sú jednotka! Výpady posilňujú hlavne kvadricepsy, zadok a hamstringy spolu s vnútornými a vonkajšími stehnami.

 

3. Mostík s jednou nohou

Pozor, tento cvik je naozaj náročný. Ale oplatí sa vydržať. Mostík posilňuje hamstringy, zadok, brucho a dokonca aj spodný chrbát.

 

4. Pištoľnícky drep

Drepy sú klasika na krajší zadok a táto varianta drepu nie je žiadna výnimka. Pištoľnícky drep je veľmi efektívny cvik na zadok a brucho. Pomáha pri lepšej rovnováhe aj proti celulitíde. Je to veľmi náročný cvik. Vaša snaha bude ale rýchlo odmenená.