Jedlo veľmi výrazne ovlyvňuje vznik akné a dá sa povedať, že nesprávne stravovanie je na prvom mieste dôvodov vzniku akné. Najhoršie na akné je, keď konzumujete priveľa cukru.  Keď cukor v krvi rýchlo stúpne, telo vylúči hormón inzulín. Ten totiž upcháva mazové žľazy a zvyšuje riziko akné. Čo teda jesť a zbaviť sa akné?

Najväčším spúšťačom tvorby inzulínu sú jedlá s vysokým obsahom cukru a nemusia to byť vyslovene sladké jedlá. Zhoršiť akné vám môžu cestoviny, biela ryža, biely chlieb a samozrejme, sladkosti. Často sú tieto jedlá uvádzané pod názvom vysoko-glykemické uhľovodíky, čo znamená, že sú vytvorené z jednoduchých cukrov.

 

 

A ako je na tom čokoláda? Prekvapivo, čokoláda je síce často uvádzaná ako jedlo, ktoré zhoršuje akné, no nikdy sa to nepotvrdilo výskumnými zisteniami.

Do svojej stravy rozhodne pridajte kolagén. Práve kolagén má výrazný vplyv na lieč akné a jeho nedostato môže akné spôsobiť. Vyskúšajte teda kolagén piť každý každý deň. Vyberte si 100% čistý morský kolagén bez prísad.

Čo teda môžete jesť ak sa chcete zbaviť akné?

– žlté a oranžové ovocie a zeleninu ako mrkvu, broskyne a sladké zemiaky

– špenát a ďalšiu tmavozelenú a listovú zeleninu

– paradajky

– čučoriedky

– celozrnný chlieb

– tmavú ryžu

– quinoa

– morčacie mäso

– tekvicové semiačka

– fazuľu, hrášok, šošovicu

– lososa, makrelu a iné druhy rýb

– orechy

Všetky tieto potraviny obsahujú zdravé tuky a vitamíny, ktoré zlepšujú stav pleti, zmierňujú akné. Pleť je pri častej konzumácii týchto potravín krajšia, žiarivejšia a zdravšia.