Žijeme v uponáhľanej dobe, v ktorej je láska často krát na poslednom mieste. Mnoho z nás za ženie za peniazmi, materiálnymi vecami či kariérou. Preto sa aj mnoho krát stáva že aj dlhoročné vzťahy stroskotajú a my si vlastne neuvedomujeme ani prečo sa to stalo. Dnes sa však dozviete základné príčiny rozpadu vzťahu.

Aké sú časté príčiny rozpadu vzťahu?

1: KOMUNIKÁCIA VO VZŤAHU

Je to jednou z hlavnou príčin rozpadu vzťahov a je jedno či ten vzťah trvá rok, päť, či desať. Ak nebudete zo svojím partnerom komunikovať o tom ako to chcete, ako si to predstavujete, čo Vás trápi, čo by ste chceli a aké máte požiadavky tak ten vzťah proste zanikne. Komunikáciou však myslím to že si proste sadnete a začnete sa skutočne rozprávať. Niekedy je to ľahšie napísať cez sociálne siete, pretože sa bojíte čo nato povie partner ak mu to poviete do očí, lenže potom môžu nastať situácie že si všetko budete zdeľovať už len cez siete a všetka verbálna komunikácia sa vytratí pretože sa budete cítiť istejšie a odvážnejšie.

 

2: CIELE, SNY, PLÁNY…

Tento bod súvisí s prvým bodom pretože ak nebudete komunikovať už od začiatku vzťahu tak sa môže stáť že prežijete 5,10 či 20 rokov s niekým kto chce úplne niečo iné než vy. Mnoho ľudí po pár rokoch napr zistí že chcú mať rodinu, deti, dom ale ich partner chce proste voľnosť, cestovať, autá a podobne. No a po toľkých rokoch kedy ste spolu a nedokážete si predstaviť život bez toho druhého sa zrazu stane to že sa musíte rozísť lebo Vaše sny, plány a ciele sú úplne odlišné, samozrejme že sú aj prípady kedy jeden z partnerov urobí kompromis a vzdá sa svojich cieľov ale potom zase o pár rokov Vám to môže vyčítať.

3: Dôvera vo vzťahu

Dôvera vo vzťahu je proste stavebným kameňom každého vzťahu, či už toho partnerského alebo priateľského. Ak ste si však prešli v minulosti vzťahom kde tá dôvera bola zničená, snažte sa dôveru s novým partnerom vybudovať pretože na konci cesty Vás čaká znova harmónia. Nedôveru môžete aj zničiť tak že budete svojho partnera budete ubezpečovať že sa na Vás môže spoľahnúť vo všetkých smeroch.

4: ZÁVISLOSŤ

Je jedno, či sa jedná o závislosť na alkohole, hazarde, či sexe. Ťažké formy závislostí ovplyvňujú vzťah v obrovskej miere a dokážu mať naň deštruktívny vplyv.  Existuje množstvo možností, ako sa so závislosťami vysporiadať. Záleží však na jednom – či partner, ktorého sa závislosť týka, je ochotný v záujme ukončenia krízy pristúpiť na prijatie pomoci.

5: INTÍMNOSŤ

Inítmnosť je bežná príčina krízy vzťahu. Niekedy sa stáva že jeden z partnerov chce a potrebuje toho sexu viac než ten druhý alebo je tu druhá varianta kde ho partner nedokáže dostatočne uspokojiť. Ak si prejdete všetky body znova zistíte že každý jeden bod súvisí hlavne z prvým, pretože bez komunikácie neviete o partnerovi a vašom vzťahu nič. V každom veku a čase je komunikácia potrebná aby vzťah napredoval a neupadal.